Kurzy lezení Českosaské Švýcarsko

Kurzy lezení

Horolezectví je krásný adrenalinový sport, při kterém vždy hrozí určitá míra nebezpečí. Vřele doporučujeme začínat s horolezectvím pod dohledem a vedením zkušených instruktorů. Dokáží vám vybrat vhodný terén uznaných cvičných skal, na základě svých zkušeností zvolí vždy vhodnou obtížnost odpovídající právě vašim schopnostem.

Během kurz si osvojíte správné techniky skalního lezení na různých materiálech, zejména pak pískovec a čedič, které jsou obvyklé v Českosaském Švýcarsku i Českém středohoří, což jsou naše hlavní lokality velmi snadno dostupné z Prahy.

Naučíte se také samozřejmě slaňovat, dozvíte se řadu užitečných rad, v rámci teorie si objasníte pádový faktor či problematiku záchrany ve skalách pod vedením členů horské služby ČR. V neposlední řadě pak instruktor dohlédne na to, abyste si nevybudovali špatné návyky, kterých byste se v budoucnu jen těžko zbavovali. Při skupinových kurzech navíc poznáte nové lidi se stejnými zájmy a často se pak stáváte parťáky i mimo kurzy.

Kurzy pro pokročilé vřele doporučujeme těm, kdo už zkušenosti s lezením mají, ale třeba delší dobu nelezli. Případně se můžete naučit vyvádět nové cesty, jak vkládat jištění a řadu dalšího. Mrkněte na naše kurzy zde: Kurzy lezení v Českém Švýcarsku a Českém středohoří

Napsat komentář